• Veronika

Podzimní ladění


Přijde mi, že letos se ten příchod podzimu bere děsně vážně - instagram mám zasypaný obrázky barevných listů, blogerky mění své outfity a vítají podzim nákupem svíček, dek, polštářů a teplých ponožek a všichni se loučí s létem. Aby toho nebylo málo a podzim vám zalezl pod kůži ještě víc, mám potřebu se s vámi taky podělit o moje podzimní naladění.


Že léto odešlo nejspíš už definitivně, s tím se mi smiřuje docela lehko, protože od května jsem stihla načerpat dostatek sluneční energie. Na podzim i zimu se těším, protože v tom vidím ty schovaný drobnosti, který tahle období přinášejí:


- Tvoření. Na to, že jsem v tomhle období ještě nepsala, ne blog a ne knížku, takže uvidím, co ten podzimní nádech přinese nového za nápady a inspiraci.


- Čaje. Na všechny možný druhy čajů – na sypanej zelenej čaj ještě z Azor. Na domácí pečený čaje, do kterých si budeme přidávat trošku rumu, aby byly ještě zdravější. Na zázvorový čaje, ovocný a pro někoho (pro mě ne) bylinkový.


- Houby. Rostou už kurňa? Nebo jsem ten jeden den, kdy bylo ideálně po dešti a ideálně teplo, prošvihla? Mi neříkejte!


- Všechny možný dekorace, který budu ráda obdivovat, ale sama je tvořit nebudu.


- Tma a na svíčky. (A to se tmy bojím a svíčky zatím nemám v zásobě).


- Procházky v přírodě, kdy bude zima na nos, ale zároveň bude svítit ještě trošku sluníčko.


- Listy. Listy, který budou šustit pod nohama a padat nám ze stromů na hlavu. Taky listy knih, který budu číst, až bude venku krásně - déšť, vítr, chladno.


- Dlouhý ponožky. Ty moje dospělácký - s Harry Potterem konečně pořádně unosím.A pak jsou tu věci, který jsou prostě součástí našich životů a nic s nimi neuděláme, přesto z nich budeme překvapení a budeme to s podivem komentovat:


- V obchodech je to zatím narvaný vřesama, dýněma, svíčkama na hroby a hroznový víno ještě není tak drahý, ale počkejte, od 2. listopadu to bude už samej Mikuláš a řetězy a všichni budeme říkat, jaký je to šílený v těch obchodech, jestli se jako nezbláznili.


- Ať se nám to líbí nebo ne, budou Vánoce. A za míň, než za 3 měsíce! Takže lituju všechny, kdo v prosinci nakupují dárky. Já mám minimálně polovinu dárků obstaranou (jako správnej blázen už tak zhruba od července) a jsem na to docela pyšná.


- Počasí nám bude dávat bídu. Budeme škrábat auta a trička budeme zastrkávat do kalhot (někteří jedinci budou nosit košilky. Někteří už je nosí). A já se budu pořád snažit nenadávat na počasí. A komentáře typu: Ciwe to je zima – to není nadávání, to je konstatování. Konstatujte, co se počasí týče, nenadávejte.


- Psi budou špinaví a bude jim na to stačit tak půl minuta. Jenže pak zas budou házet ty svý vočka na vás a vy neodoláte a pustíte je dom. A budete jim otírat packy, tak 50x denně.

3 zobrazení