• Veronika

Listopad se špetkou respektu


Vítám přicházející listopad. S respektem. A proč s respektem? Protože je to téma, který mi už nějakou chvíli leží v hlavě a ráda bych o něm „nahlas“ zapřemýšlela.Respekt je podle mě něco, co si musí člověk zasloužit a rozhodně ho nezískává věkem. I člověk ve dvaceti letech může mít respekt, panebože můžete respektovat i pětileté dítě, protože prostě udělá něco, čím vás posadí na zadek. Je statečné, šikovné nebo se „jen“ hezky chová. Máte k jeho osobnosti respekt.


Bohužel jsou na světě lidé (jsem zjistila), co si myslí, že respekt si zasloužili tím, že zestárli. Že tím pádem mají ve společenském žebříčku přirozeně lepší postavení, než mladší člověk. Ano, samozřejmě chápu základní principy typu: nechám posadit babičku v autobuse, tím jí taky projevím respekt a je mi jedno jestli si to zaslouží nebo ne, to nemyslím, to je jiná věc. Já myslím v jednom relativně rovnocenném kolektivu se podle mě nedefinuje respekt tím, kdo je nejstarší. Ne? Jo? JO!


Jo a myslím si, že prezident ČR je toho jasným příkladem rozporuplné (ne)respektuhodnosti – nerespektuhodný člověk, na respektuhodném místě – strašný nesmysl..


A s čím ještě vítám listopad?


S láskou. A s těšením se na první sníh, na plánování a psaní seznamů ohledně vánočních dárků, na shánění dárků (už skoro na poslední chvíli co?), na procházky po zmrzlý zemi, na ocenění sluníčka, na psaní! Jo, a jakožto pyšná štíří holka hlásím, že začíná štíří sezóna. Muhehe. Těším se na odpočinek, na volný víkendy a na čtení knížek. Těšte se taky. Vždycky je na co :) ..

15 zobrazení