• Veronika

JARNÍ NÁDECH

Pro mě jaro nezačíná datem v kalendáři nebo první vykvetlou bledulí.


Pro mě jaro začíná, když:


- Nastavím tvář sluníčku a na vteřinu nebo pět se zastavím. A zhluboka se nadechnu nosem a cítím, že je to tady. Že paprsky, které mě šimrají na očních víčkách, mají už pořádnou sílu a brzo mi taky vytáhnou pihy na nose. - Se podívám ráno z okna a vidím zelenající se pole a na něm pár srnek, které byly přes zimu vyhnané kdesi pryč.

- Mě budí skrz zavřené okno ptačí řev, na který si budu měsíc zvykat a strávím nejednu pěknou chvilku v půl 5 ráno nadáváním.

- Se koupí semínka hrášku.

- Člověk kuje plány na léto a už to není nereálně daleko.

- Alergici začínají nadávat a kejchat.

- Už mě přestává bavit nosit vysoký ponožky s vánočními vzory.

- Mám posílený prsní svaly (protože nic moc jinýho na hrudi nemám) ze stříhání větví jabloní velkejma nůžkama.Další veledůležité věci, které s sebou přináší letošní jaro, ale nesouvisí to s přírodou:


- Premiéru poslední série Game of Thrones!

- Náš týden na Sicílii, který bude pěkně dobrodružný!

- Doufám, že další nové zkušenosti a úpravy příběhu Hodinky, vytváření obálky, finální editace, úpravy podle názorů betačtenářů a taky gramatická korektura.Co přináším jaru já?


Na oplátku za všechnu tu parádu, co jaro umí udělat s přírodou, kolik energie vlévá do žil, tak já přináším slib, že budu veselá mamka slonice, která určitě dnes nenapíše zbývajícím betačtenářům, jak jsou na tom, jestli jako čtou, co si myslej, co dělaj, kdy to budou mít, kdy se sejdeme…

No zatím se mi daří bejt prostě veselá, s tou trpělivostí jsem to pokazila a než jsem dopsala tenhle článek, napsala jsem těm lidem, co čtou, jak to jde…A co přináším s jarem já vám?


Přece tipy na knížky! Takže rozhodně doporučuji a mám je zatím přečtené v angličtině:

- The Poet X – slam poetry o slam poetry, to prostě chceš! A tuhle rozhodně v angličtině!

- A Monster calls (Volání Netvora). Zlomila mi srdce a bulela jsem celý večer. Je to úžasně zpracované přijmutí ztráty.

- The boy in the striped pyjamas (Chlapec v pruhovaném pyžamu). Tahle knížka mi opět ukázala, jak zatraceně dobře se máme. A jak se měli v Osvětimi. A jaké to je, když příběh vypráví 9letý klučina, syn hlavního Commandanta.Takže rozhodně doporučuju jako jarní osvěžení mysli, porovnání hodnot a vděku za to, co máme!

0 zobrazení